AGNIESZKA RACZKOWSKA

mgr fizjoterapii, terapeuta NDT-Bobath, terapeuta SI

W 2006 roku uzyskałam dyplom Fizjoterapeuty.  Ukończone studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na wydziale Fizjoterapii zwróciły moją uwagę na wymagający problem terapii dzieci, w tym również niemowląt.

Dodatkowe wykształcenie w tym kierunku zdobyłam uczestnicząc w międzynarodowych szkoleniach z zakresu terapii neurorozwojowej NDT-Bobath Basic w 2007 r.  Kolejne umiejętności pozyskałam w trakcie kursów specjalizacyjnych –NDT-Bobath Baby w 2009 r. Jako kompleksowo wykształcony terapeuta asystowałam przy prowadzeniu kursu NDT-Bobath.

Dążąc do jak najszybszego i trafniejszego zakwalifikowania dzieci urodzonych z ciąż zagrożonych w  2010 r ukończyłam międzynarodowy kurs oceny neurorozwojowej Prechtla.

Traktując terapię holistycznie wykształciłam się w kierunku plastrowania leczniczego pozyskując wiedzę na kursie Kinesiology Tapingu, kursie koncepcji PNF – Prorioceptive Neuromuscular Facilitation, kursie SI – Zaburzeń Przetwarzania Sensorycznego.

Stale uzupełniam swoje umiejętności na kongresach naukowych: „Specjalizacja przyszłością fizjoterapii”,  „Ocena, terapia i sposób postępowania z dziećmi z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym”, „Zaopatrzenie ortopedyczne kończyn dolnych-funkcja i rola w procesie leczenia”, oraz aktywnie współpracując z Warszawskim Stowarzyszeniem Terapeutów NDT-Bobath, którego jestem członkiem.

W swój dorobek  naukowy poszerzyłam o dwie publikacje w specjalizacyjnym czasopiśmie Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam odbywając roczny staż w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, pracując w w Centrum Rehabilitacji Dziecięcej Maluch, w Przychodni Rehabilitacyjnej dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Balkonowej oraz świadcząc usługi w szkole rodzenia w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym przy ul. Inflanckiej w Warszawie. Od lat z powodzeniem prowadzę własny gabinet rehabilitacyjny Zdrowie Naszych Dzieci gdzie na codzień  łączę swoją pracę z pasją i radością w pomaganiu moim ukochanym podopiecznym 🙂

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest