COVID-19

Drodzy Rodzice, kochani Pacjenci
W związku z szerzącą się pandemią COVID-19 gabinet działa na innych niż do tej pory zasadach i w innych wymiarach godzinowych. Wszelkie zmiany zawarte są w załącznikach do regulaminu gabinetu, i można je odszukać na stronie FamilyWellness i na FB.
Uprzejmie proszę o zapoznanie się z ich treścią i o przestrzeganie nowych zasad http://familywellness.pl/regulamin-kif-sars-cov-2/.
Zapisów dokonujemy drogą elektroniczną – e-kalendarz 
http://familywellness.pl/rezerwacja/.
Serdecznie zapraszamy:
Zespół Family Wellness

Agnieszka Raczkowska

IMG_20170218_154637

Agnieszka Raczkowska

mgr fizjoterapii, terapeuta NDT-Bobath

W 2006 roku uzyskałam dyplom Fizjoterapeuty.  Ukończone studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na wydziale Fizjoterapii zwróciły moją uwagę na wymagający problem terapii dzieci, w tym również niemowląt.

Dodatkowe wykształcenie w tym kierunku zdobyłam uczestnicząc w międzynarodowych szkoleniach z zakresu terapii neurorozwojowej NDT-Bobath Basic w 2007 r.  Kolejne umiejętności pozyskałam w trakcie kursów specjalizacyjnych –NDT-Bobath Baby w 2009 r. Jako kompleksowo wykształcony terapeuta asystowałam przy prowadzeniu kursu NDT-Bobath.

Dążąc do jak najszybszego i trafniejszego zakwalifikowania dzieci urodzonych z ciąż zagrożonych w  2010 r ukończyłam międzynarodowy kurs oceny neurorozwojowej Prechtla.

Traktując terapię holistycznie wykształciłam się w kierunku plastrowania leczniczego pozyskując wiedzę na kursie Kinesiology Tapingu oraz kurs koncepcji PNF – Prorioceptive Neuromuscular Facilitation.

Stale uzupełniam swoje umiejętności na kongresach naukowych: „Specjalizacja przyszłością fizjoterapii”,  „Ocena, terapia i sposób postępowania z dziećmi z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym”, „Zaopatrzenie ortopedyczne kończyn dolnych-funkcja i rola w procesie leczenia”, oraz aktywnie współpracując z Warszawskim Stowarzyszeniem Terapeutów NDT-Bobath, którego jestem członkiem.

W swój dorobek  naukowy poszerzyłam o dwie publikacje w specjalizacyjnym czasopiśmie Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam odbywając roczny staż w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, pracując w w Centrum Rehabilitacji Dziecięcej Maluch oraz w Przychodni Rehabilitacyjnej dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Balkonowej. Z powodzeniem prowadzę własny gabinet rehabilitacyjny Zdrowie Naszych Dzieci oraz świadczę usługi w szkole rodzenia w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym przy ul. Inflanckiej w Warszawie.

Dokumenty i Certyfikaty