COVID-19

Szanowni Państwo!

W związku z rozporządzeniem wydanym przez Krajową Radę Fizjoterapeutów oraz Rząd, zawieszam działalność gabinetu do odwołania.
Jest to dla mnie decyzja trudna, ale jedyna słuszna w sytuacji pandemii. Wszytko to w trosce o nasze  wspólne dobro.

O wszelkich zmianach będę Państwa informować na bieżąco w mediach społecznościowych i na stronie www.

Otrzymuję od Państwa słowa wsparcia oraz propozycję współpracy on-line, za co serdecznie dziękuję. Na chwilę obecną nie wyobrażam sobie jednak terapii, zwłaszcza niemowląt, za pośrednictwem Skype’a. Jak Państwo doskonale wiedzą, prowadząc terapię neurorozwojową trzeba „poczuć pacjenta” – jego napięcie mięśniowe, jego reakcje na wspomagania czy dopasować natężenie naszego dotyku.

Kontaktuję się z Państwem za pośrednictwem Messengera. Oferuję pomoc swoim pacjentom w zakresie przekazywania wskazówek dotyczących zorganizowania przestrzeni do zabaw stymulujących kolejne kroki milowe rozwoju, podpowiadam do czego zachęcać maluszka podczas codziennych aktywności. Osoby chętne zapraszam do wysyłania krótkich filmów z moimi małymi pacjentami pod  adresem:


wyslij przez messengera

Z wyrazami szacunku:
Agnieszka Raczkowska
FamilyWellness

Agnieszka Raczkowska

IMG_20170218_154637

Agnieszka Raczkowska

mgr fizjoterapii, terapeuta NDT-Bobath

W 2006 roku uzyskałam dyplom Fizjoterapeuty.  Ukończone studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na wydziale Fizjoterapii zwróciły moją uwagę na wymagający problem terapii dzieci, w tym również niemowląt.

Dodatkowe wykształcenie w tym kierunku zdobyłam uczestnicząc w międzynarodowych szkoleniach z zakresu terapii neurorozwojowej NDT-Bobath Basic w 2007 r.  Kolejne umiejętności pozyskałam w trakcie kursów specjalizacyjnych –NDT-Bobath Baby w 2009 r. Jako kompleksowo wykształcony terapeuta asystowałam przy prowadzeniu kursu NDT-Bobath.

Dążąc do jak najszybszego i trafniejszego zakwalifikowania dzieci urodzonych z ciąż zagrożonych w  2010 r ukończyłam międzynarodowy kurs oceny neurorozwojowej Prechtla.

Traktując terapię holistycznie wykształciłam się w kierunku plastrowania leczniczego pozyskując wiedzę na kursie Kinesiology Tapingu oraz kurs koncepcji PNF – Prorioceptive Neuromuscular Facilitation.

Stale uzupełniam swoje umiejętności na kongresach naukowych: „Specjalizacja przyszłością fizjoterapii”,  „Ocena, terapia i sposób postępowania z dziećmi z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym”, „Zaopatrzenie ortopedyczne kończyn dolnych-funkcja i rola w procesie leczenia”, oraz aktywnie współpracując z Warszawskim Stowarzyszeniem Terapeutów NDT-Bobath, którego jestem członkiem.

W swój dorobek  naukowy poszerzyłam o dwie publikacje w specjalizacyjnym czasopiśmie Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam odbywając roczny staż w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, pracując w w Centrum Rehabilitacji Dziecięcej Maluch oraz w Przychodni Rehabilitacyjnej dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Balkonowej. Z powodzeniem prowadzę własny gabinet rehabilitacyjny Zdrowie Naszych Dzieci oraz świadczę usługi w szkole rodzenia w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym przy ul. Inflanckiej w Warszawie.

Dokumenty i Certyfikaty